W dniach 2 i 16 grudnia klasa 7a wzięła udział w ogólnopolskich warsztatach „PROJEKTOR’’. PROJEKTOR jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Program jest adresowany do uczniów klas 4 – 7 szkół podstawowych z miejscowości do 20 tys. mieszkańców . Uczniowie podczas pierwszego spotkania skupili się na integracji oraz omawiali 3 obszary aktywności obywatelskiej:

• ochrona planety
  • świadomość medialna
  • szczęście osobiste

Na kolejnym spotkaniu pracowali w grupie i szukali rozwiązań do problemu, który wspólnie wybrali jako ten najbardziej ich dotyczący: szczęście osobiste – współczesny uczeń i jego problemy – obniżony nastrój. W grupach wypracowywali rozwiązania i dzielili się swoimi pomysłami. Zajęcia w ramach wolontariatu prowadziły studentki uczelni z Bydgoszczy oraz Poznania.