Dnia 11.03 w Sp 2 w Trzciance odbyły się ćwierćfinały województwa wielkopolskiego w piłce siatkowej dziewcząt klas 4-6.

Dziewczęta grały 4 kami. W 1 secie 1 czwórka w 2 secie 2 czwórka z możliwością zmiany 1 zawodniczki w secie w tie breku sqad dowolny.

Sp 3 Złotów dysponowało tylko 8 zawodniczkami czyli w pierwszych 2 setach trzeba było grać bez zmian. Do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów SP 2 Trzcianka SP 3 Trzcianka SP 6 Piła SP 5 Piła oraz SP 3 Złotów.

Grano w 2 grupach a następnie na krzyż półfinały, mecz o 3 miejsce i finał. SP 3 awansowało z grupy z 2 miejsca wygrywając 2:1 z Sp 3 Trzcianka i ulegając 2:1 Sp 6 Piła. Dziewczęta w półfinale mierzyły się z faworyzowaną SP 5 Piła że względu na klasy sportowe o profilu siatkarskim a mimo to po zaciętym meczu w tie breku okazały się lepsze i awansowały do finału gdzie czekało SP 6 Piła również posiadające klasy sportowe o profilu siatkarskim.

Nasze dziewczęta w większości trenujące w SPS Sparta Złotów robiły co mogły aby zrewanżować się Pilanką za mecz grupowy. Po zaciętej wyrównanej walce uległy Sp 6 Piła 2:1 15:13 w ostatnim secie i zajęły 2 miejsce.

Zdobyte doświadczenie na arenie międzyszkolnej na pewno pozwoli rozwinąć skrzydła w piłce klubowej za co 3 mamy kciuki. Podziękowania należą się trenerom i trenerkom z SPS Sparta Złotów za rozwój siatkówki w mieście oraz dyrekcji SP 3 Złotów za możliwość realizowania pasji i rywalizowania z najlepszymi drużynami w rejonie pilskim w grach drużynowych. Opiekunem zespołu był Jakub Kokowski.