„Jesień w polu i zagrodzie” to temat imprezy plenerowej zorganizowanej w Skansenie Kultury Ludowej w Osieku, w której wzięli udział uczniowie z klasy III a i III b.

Zajęcia terenowe utrwalały i poszerzały zdobytą w klasie wiedzę o jesiennych pracach w polu i zagrodzie w dawnej wsi krajeńskiej. Uczniowie brali udział w wykopach roślin okopowych. Sortowali ziemniaki i smakowali parowane ziemniaki oraz syrop z buraków cukrowych. W stodole rozpoznawali zebrane zboża, a także oglądali pokaz omłotów cepami, czyszczenia w wialni i mielenia na żarnach ziarna.

  Obok zagrody, na polu, trwała orka, oczywiście z wykorzystaniem konia, jako siły pociągowej i starych narzędzi rolniczych. Zobaczyli ile pracy trzeba, aby z lnu powstało włókno, z którego na kołowrotku trzeba uprząść nitkę, a z niej wytkać na krosnach materiał. Dowiedzieli się również jak wytłoczyć olej, ubić w kierzynce masło, ukisić w beczce kapustę czy wypalić z ziaren jęczmienia kawę zbożową. Pomagali w smażeniu powideł i zajadali się krówkami cioci Tekli.

To była bardzo ciekawa i smakowita wycieczka!!!