W poniedziałek 26.09.2022 r. wiele się działo w naszej szkole. Wszystko za sprawą Europejskiego Dnia Języków, który obchodzimy tego dnia.

W poprzednim tygodniu każda klasa wylosowała europejski kraj, w barwach którego uczniowie mieli pojawić się dziś w szkole. Dzięki temu na szkolnym korytarzu było bardzo kolorowo i wielokulturowo. Uczniowie w przygotowywaniu swoich strojów wykazali się niezwykłą kreatywnością i poczuciem humoru. Klasy, które szczególnie się wyróżniły to uczniowie 6c, którzy wystąpili w barwach Grecji, 4c – Wielka Brytania, 5a – Grecja, 6b – Wielka Brytania.

Poza tym, uczniowie mieli przygotować plakat zawierający polskie słowo przetłumaczone na pięć europejskich języków (wystawa prac znajduje się obok pokoju nauczycielskiego) oraz wziąć udział w dyktandzie z języka angielskiego. Na drzwiach sal lekcyjnych można było zauważyć wywieszone tabliczki z nazwami w języku polskim i ukraińskim, a na korytarzu gazetki z różnymi informacjami i zadaniami.

Na lekcjach języków obcych chętni uczniowie pokazywali i opowiadali o pamiątkach przywiezionych z innych krajów europejskich oraz wykonywali quizy czy poznawali dźwięki obcego języka. Zachęcamy Was do obejrzenia filmiku na Facebooku, na którym chętni uczniowie przedstawiają się w dowolnym europejskim języku. Naprawdę warto! Dziękujemy wszystkim za wspólną językową zabawę i zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.