O Aikido

Aikido nie jest sztuką niszczenia lecz sztuką życia, dobroci, pokoju oraz miłości natury.”

O'Sensei Morihei Ueshiba.

O Aikido

Aikido, obok judo i karate, należy do najdłużej uprawianych w Polsce japońskich sztuk walki. Trudno znaleźć na mapie Polski miasto, w którym nie ma choćby jednego klubu Aikido. Ze względu na swoją bardzo elastyczną metodykę treningu Aikido jest uprawiane przez dzieci i dorosłych, służby mundurowe i osoby poszukujące form sympatycznej rekreacji. Każdy znajduje w aikido coś dla siebie.

Czym jest aikido?

Aikido należy do grupy pięciu tradycyjnych sportów walki (judo, kendo, kyudo, karatedo, aikido) uprawianych w Japonii na masową skalę. Jest to współczesny system ćwiczeń oparty na starych szkołach walki wręcz, miecza i włóczni, który opracował mistrz Morihei UESHIBA (1883-1969). Aikido, jak żadna inna sztuka walki, kładzie nacisk na moralny i psychologiczny wymiar działań oraz na odpowiedzialność za zdrowie i życie drugiego człowiek w całym procesie treningu i walki.

Aikido jest japońską defensywną sztuką walki  polegającą wyłącznie na obronie. Dzieci nie uczą się na zajęciach agresji i bicia, ale obrony przed takimi zachowaniami. W Aikido nie organizuje się zawodów, nie ma rywalizacji a co za tym idzie wskazywania, kto jest lepszy a kto gorszy. Jedyny sprawdzian umiejętności to egzamin na kolejny stopień (kyu). Egzaminy to nie sparing, walka na punkty, ale prezentacja swoich umiejętności.

Aikido pozytywnie stymuluje rozwój umysłowy dziecka.  Niewątpliwym atutem tej sztuki walki jest nauka koncentracji uwagi i umiejętność radzenia sobie z niepowodzeniami i ich pokonywaniu w życiu codziennym.

Instruktor

Piotr Milczyński – 3 dan Aikido

tel. 728-807-963

Terminy zajęć:

• każdy poniedziałek i środa:
  • Grupa 5-6 lat – godz. 16.00 – 17.00
  • Grupa 7-9 lat – godz. 17.00 – 18.00
  • Grupa 10-12 lat – godz. 18.00 – 19.00

Miejsce zajęć

Szkoła Podstawowa nr 3 w Zespole Szkół Samorządowych nr 1; ul Królowej Jadwigi 54. Mała sala gimnastyczna. Wejście od ulicy Bolesława Krzywoustego.

W każdy poniedziałek i środę 15 min przed treningiem.