„Gwiazda na Hawajach”

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia były doskonałą okazją  do przypomnienia tradycji i obyczajów z nimi związanych. Służą ku temu wszelkie formy aktywności, nie tylko lekcje w szkolnej ławie, lecz również zajęcia terenowe i wycieczki. Jedną z nich zorganizowały wychowawczynie nauczania zintegrowanego w złotowskiej „trójce” Pani Beata Wojtasik ( kl. 1a)  i Pani Danuta Tlock ( kl. 2a). Wyprawa na pobliskie gospodarstwo agroturystyczne „Hawaje”, położone w Starej Wiśniewce dostarczyła wszystkim jej uczestnikom nowej porcji wiedzy, a także sprawiła wielką radość i frajdę najmłodszym.

Zapaleni entuzjaści przyrody odkrywali tajniki życia zwierząt leśnych w porze zimowej, wykonali tradycyjne ozdoby choinkowe oraz upiekli ciasteczka bożonarodzeniowe przy wspólnym śpiewaniu kolęd. W klasowej rodzinie, prawie jak w domu. Atmosfera świąt na dobre zagościła w serach małych i dużych. Dzieci aktywnie oraz z wielką radością uczestniczyły w kolejnych zadaniach niezwykłych i ciekawych zajęć. Jak co roku na nowo poznawali polskie tradycje związane z tym najpiękniejszym i pełnym rodzinnego ciepła czasem. Przygotowania do wieczerzy wigilijnej, odpowiednie nakrycie stołu, przyrządzenie postnych potraw to nieodzowne elementy Świąt Bożego Narodzenia. Na te święta czekamy przez cały rok, zatem warto ponieść trud właściwego przygotowania się do nich, by przez kolejny rok wspominać z łezką w oku i tęsknić za kolejnym Bożym Narodzeniem.