Złotowski Pitagoras

Zdolności matematyczne dostrzegła już pani Renata Dura, nauczycielka Wojtka z nauczania zintegrowanego: będąc w drugiej klasie, Wojtek wygrał Ogólnopolski Konkurs Matematyczny ,,Alfik” w swojej grupie wiekowej! Od tamtej pory królowa nauk, matematyka, systematycznie odkrywa przed Wojtkiem swoje tajemnice. W tym roku szkolnym Wojtek wraz z kolegami Patrykiem Cieślikiem z kl. 6a, Grzegorzem Sobotką z kl. 6c i Samuelem Pietrzakiem z kl. 6b wzięli udział w XV Olimpiadzie Matematycznej Juniorów. Jest to trójetapowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych. Pierwszy etap konkursu był bardzo trudny. Do drugiego etapu przeszedł tylko Wojtek, który 11 stycznia 2020 r. w Pleszewie będzie mierzył się z dalszymi zadaniami matematycznymi. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

Oprac. Wioletta Róg