Wolni od Uzależnień

19 października 13 uczniów klas 7 i 8 pod opieką Pani Moniki Brózdy wzięła udział w multimedialnym konkursie "Wolni od Uzależnień" orgaznizowanym przez Komendę Powiatowej Policji w Złotowie oraz Powiatową Stację Sanitarno - Epidemiologiczną w Złotowie.

Klasy ze złotowskich szkół o godzinie 10.00 zasiadły w sali kinowej ZCAS. Zostały nam wyjaśnione zasady gry oraz cel spotkania - promowanie wśród młodzieży życia wolnego od uzależnień. Chwile później wszyscy uczestnicy zalogowali się do platformy internetowej Kahoot. Najpierw przeprowadzona została rozgrywka próbna a zaraz potem zaczęła się prawdziwa rywalizacja. Quiz ułożony był z 70 pytań dotyczących wszelkich uzależnień i pierwszej pomocy. Po każdym pytaniu na ekranie wyświetlana była pierwsza piątka najlepszych uczestników. Rywalizacja była naprawdę zacięta. W punktacji końcowej brana była pod uwagę nie tylko prawidłowa odpowiedź, ale i czas w którym została udzielona.

Ostatecznie po pełnej napięcia grze II miejsca na podium zajęła uczennica klasy 7b Martyna Bodnar. Pełni nowej wiedzy, z uśmiechami na twarzy udaliśmy się z powrotem do szkoły. Bardzo podoba mam się taka forma rywalizacji i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będziemy mieli okazję wziąć udział w takim konkursie.