Tajemnice lasu

15 października uczniowie klasy III c, chcąc poznać tajemnice lasu,wybrali się do Nadleśnictwa w Złotowie.

Oto ich relacje z odbytej wycieczki.

Dnia 15 października 2019 r. poszliśmy na wycieczkę do Nadleśnictwa w Złotowie.
   Przewodnikiem naszej wycieczki był pan leśniczy. Podczas wyprawy oglądaliśmy las, a leśniczy pokazał nam różnego rodzaju drzewa: dęby, świerki, sosny. Mieliśmy możliwość obserwowania zwierząt przez lornetkę. Na spotkaniu z leśniczym otrzymaliśmy bardzo ciekawą książkę. Na zakończenie wycieczki odbyło się ognisko.
   Najbardziej podobało mi się obserwowanie przez lornetkę i oczekiwanie na wyjście zwierzyny. Udało mi się zaobserwować małą wiewiórkę i dzięcioła. Wycieczka była bardzo ciekawą przygodą, długo będą ją pamiętała.

Olivia Kachnowicz

Dnia 15 października 2019 roku z naszą klasą 3c poszliśmy do Nadleśnictwa Złotów. Uczyliśmy się tam o glebie i liściach. Pan leśniczy dał nam lornetki do oglądania danieli. Potem poszliśmy do zielonej klasy. Było też ognisko i piekliśmy kiełbaski.
                                                                                                       Przemysław Gorczyński

15 października, razem z naszą Panią, wybraliśmy się do „Zielonej Klasy” w Nadleśnictwie.
   Po drodze zaszliśmy do zagrody dzików, ale ich nie widzieliśmy, więc poszliśmy dalej. Przy bramie do „Zwierzyńca” czekał na nas pan leśniczy. Chodziliśmy i nim po lesie, zbieraliśmy liście i nasiona różnych drzew. Pan leśniczy zdradził nam wiele tajemnic lasu. Później zaprowadził nas do zagrody danieli, które miały gody. Nie walczyły ze sobą, tylko się na siebie patrzyły. Następnie odwiedziliśmy „Zieloną Klasę”. Gdzie pan leśniczy pokazał nam spreparowane zwierzęta. W parku oglądaliśmy też miejsce nazywane ośmiorniczką. Jest to plac, do którego dochodzi osiem różnych dróżek.
   Na zakończenie jedliśmy pieczone na ognisku kiełbaski i opowiadaliśmy o swoich wrażeniach. Bardzo podobała mi się wycieczka.
                                                                                                                                           Mateusz Maksimczyk

15 października 2019 r. podczas lekcji byliśmy z klasą w Nadleśnictwie Złotów.
   Dowiedzieliśmy się bardzo dużo ciekawych rzeczy. Rozmawialiśmy o zwierzętach i roślinach występujących w naszych lasach. Najciekawszy był dla mnie najstarszy dąb w Złotowie. Jego pień  jest tak gruby, że aż dziewięcioro dzieci było potrzebnych, żeby go otoczyć. Ciekawe były też liście, na których znajdowały się małe, żółte kuleczki. Były to jaja owadów, z których niedługo wylęgną się larwy. Na pamiątkę naszej wizyty otrzymaliśmy albumy przyrodnicze.
    Na koniec lekcji piekliśmy kiełbaski w ognisku. Była to bardzo ciekawa lekcja i z chęcią bym ją powtórzyła.

Zofia Jarka

15 października 2019 roku poszliśmy do złotowskiego Nadleśnictwa, żeby zobaczyć przyrodę i się o niej więcej dowiedzieć.
   Spacerowaliśmy po lesie, oglądając drzewa, liście i zwierzęta. Braliśmy udział w lekcji w „Zielonej Klasie”. Widzieliśmy tam wypchane zwierzęta i uśpione robaki. Piekliśmy kiełbaski, które były bardzo dobre. Po zjedzeniu kiełbasek, w dobrym humorze, wróciliśmy do szkoły.

Z wycieczki do Nadleśnictwa najbardziej podobało mi się pieczenie kiełbasek.
                                                                                                                   Jan Podsiadło

15 październik a2019 r. poszedłem z moją klasą na wycieczkę do lasu – Nadleśnictwo Złotów.
   Była z nami wychowawczyni – pani Renata i pani Barbara. Przewodnikiem po lesie leśniczy – pan Bartek. Dokładnie i szczegółowo opowiadał o lesie, zwierzętach i drzewach. Zobaczyliśmy dęby i świerki. W ciszy podglądaliśmy sarny i daniele. Na koniec wycieczki było ognisko. Piekliśmy kiełbaski i rozkoszowaliśmy się ciszą lasu.

Wycieczka była wspaniała, będę długo i miło ją wspominał.
                                                                                                              Wojciech Rychlewski