Zawsze „Bezpieczni” trzecioklasiści

We wtorkowe przedpołudnie- 2 października -wszyscy trzecioklasiści konkurowali ze sobą w szkolnym turnieju wiedzy i umiejętności dotyczących stosowania zasad obowiązujących na drodze.

Uczniowie zdobywali punkty w kilku konkurencjach. Wybrane , kolorowe grupy z każdej klasy wykonywały  przygotowane zadania, m.in.: rozpoznawały znaki drogowe, potrafiły je pogrupować, pokazały zasady przechodzenia przez jezdnię, udowadniały, że wiedzą jak rower powinien być przygotowany do jazdy po ulicy, próbowały zademonstrować pozycję boczną ustaloną.

Wszystkie konkurencje turnieju „Bezpieczni” oceniało jury, w którym zasiedli zaproszeni goście: sierżant sztabowy Damian Pachuc, aspirant sztabowy Alicja Fidler oraz szkolny pedagog Barbara Leszczyńska. Imprezę poprowadziły panie: Danuta Tlock i Ewa Tomaszewska. Wszyscy uczniowie dzielnie walczyli o każdy punkt. Przedstawiciele złotowskiej Policji-  sprawiedliwie oceniali zmagania i przyznawali „Agatki”.

Turniej zakończył się zwycięstwem dwóch klas- III b i III d, które otrzymały główną nagrodę- grę planszową- „Edukację drogową”. Ponadto wszyscy trzecioklasiści dostali od gości symboliczne odblaski a przewodniczącym klas wręczono dyplomy.