Akcja sprzątania świata

W poniedziałek 23.09.2019 tradycyjnie, jak co roku, uczniowie szkół podstawowych wyruszyli na poszukiwanie ukrytych w lesie, rowach, poboczach złotowskich ulic śmieci.

Ze Szkoły Podstawowej nr 3 pod opieką wychowawczyń – M. Trybuchowicz oraz M. Kosiby dzieci z klasy Vc oraz VIa z niemałym zaangażowaniem posprzątały ulice Ogrodową, Wodociągową oraz teren wokół Jeziora Burmistrzowskiego.

Zdziwienie było ogromne, gdy na mostach znaleziono walizki, tapczany i zniszczony rower.

Złotów jest pięknym miastem, ale byłby jeszcze bardziej atrakcyjny, gdyby mieszkańcy i goście wiedzieli do czego służą śmietniki!

Lekcje w terenie, przy bardzo pożytecznym zajęciu zintegrowały grupy klasowe oraz dostarczyły dużo pozytywnej energii na przyszłość.

M. Kosiba