1. Olimpiada matematyczna juniorów

W dniu 13 stycznia 2018r. Adam Augustynowicz, uczeń klasy 3b oddziału gimnazjalnego w Szkole Podstawowej nr 3 w Złotowie uczestniczył w II etapie XIII Olimpiady Matematycznej Juniorów, który odbył się w Pleszewie.

2. W objęciach Melpomeny

12 stycznia uczniowie „Trójki” obejrzeli na scenie ZCAS – u w ramach edukacji teatralnej dwa spektakle - „Akademię pana Kleksa” J. Brzechwy  oraz „Zemstę” A. Fredry.

3. Sukcesy gimnazjalistów

Na ogół uczniowie traktują naukę, jako przykry obowiązek. Na szczęście są tacy, którzy potrafią dostrzec w niej coś więcej – przygodę, drzwi do własnego rozwoju, szansę na osiągnięcie czegoś w życiu. W naszym gimnazjum nie brakuje takich uczniów.

4. Święta coraz bliżej…

Dnia 22 grudnia w naszej szkole odbył się apel okolicznościowy z okazji świąt Bożego Narodzenia. W montażu słowno-muzycznym przedstawione zostały tradycje i zwyczaje świąteczne oraz jasełka pt. „Nasza szopka".

5. Wycieczka na Hawaje

7 grudnia 2017 r. dzieci  z klasy I b i I d wraz z wychowawcami- Iwoną Białkowską i Weroniką Jarzębską brały udział w warsztatach, "Boże Narodzenie na wsi- tradycje i zwyczaje", które odbyły się w Folwarku Hawaje.

6. Pracowici jak pszczoły

Klasa I c i III d chcąc zgłębić tajemnice pszczół zaprosiła do szkoły Prezesa Koła Pszczelarzy w Złotowie – p. Wojciecha Sołtysiaka.

(...)

7. Co słychać u "Matematycznych asów"?

Od września w szkole realizowany jest projekt Matematyczne asy II”. W ramach projektu uczniowie biorą udział w dodatkowych zajęciach, podczas których rozwijają umiejętności matematyczne.

8. Pasowanie na czytelnika

W dniu 24.11.2017 roku w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 3 w Złotowie odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika.

9. Laureaci konkursów przedmiotowych